Szybki kontakt
Młode Wino

Młodsi bawili się w Szczecinku

piątek, 05-01-2024

Młodsi bawili się w Szczecinku

Ponad 30 młodych ludzi z całego regionu przyjechało w sylwestra do Szczecinka bawić się na niecodziennym balu i witać nowy rok inaczej niż zwykle.

 Ten niezwykły wieczór w Szczecinku zorganizowało duszpasterstwo młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskie. - To propozycja skierowana do młodzieży w wieku od 15 lat, do środowisk oazowych, ministrantów, ale także do wszystkich młodych ludzi – mówił ksiądz Sebastian Kapuściński, wikary z parafii Mariackiej w Szczecinku.

Czas witania nowego roku to okazja do wspólnej zabawy, najlepiej w gronie znajomych i przyjaciół. Pomysł był taki, aby ten wieczór spędzić najpierw na modlitwie i nabożeństwie, a następnie na zabawie.

Wszystko rozpoczęło się w niedzielę (31 stycznia) Mszą Świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 18. Po niej uczestnicy przeszli tanecznym krokiem do oddalonego o kilkaset metrów internatu Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy 1 Maja w Szczecinku. Tu – w sali bankietowej – odbył się bal sylwestrowy. Poprowadził go Marcin Gil, znany dj i wodzirej lednicki. Była muzyka, śpiew, taniec i zabawa oraz kolacja na ciepło oraz napoje (oczywiście bezalkoholowe). Wszyscy bawili się znakomicie.

źródło artykułu: https://szczecinek.naszemiasto.pl/niezwykly-sylwester-w-szczecinku-z-kosciola-na-bal-zdjecia/ar/c1-9570123?fbclid=IwAR0C_OAuvhm4WAY0PhHJ2GjZSzP7XVdxseb6a4F3pC1s9k5bPQdo-zoPEQg

autorzy zdjęć: ks. Marek Mazgaj, Hubert Polaczek

więcej zdjęć w galerii